RADYOMUZ YAYINDA !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RADYOMUZ YAYINDA !

Duygularınızı Paylaşabileceğiniz Nezih Bir Ortam

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

40 AYET

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
hacermutlu86
üye
üye
hacermutlu86

Kadın
Yaş : 37 Kayıt tarihi : 14/01/09 Mesaj Sayısı : 16 Nerden :

40 AYET Vide
MesajKonu: 40 AYET 40 AYET EmptyÇarş. Ocak 14, 2009 9:08 pm

40 AYET

1) Şüphesiz Allah katında din, İslam’dır. Âl-i İmrân S. 3/9
2) Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır. Âl-i İmrân S. 3/85
3) Namaz insanı hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Ankebut S. 29/45
4) (Allah,) bana yaşadığım sürece namazı ve zekâtı emretti. Meryem S. 19/31
5) Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı. Bakara S. 2/183
6) Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minlerde(iman ettiler.). her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler. Bakara S. 2/285
7) Kim Allah’a inanırsa Allah onun kalbini doğruya iletir. Teğabun S. 64/11
8 ) Göklerde ve yerde bulunan canlılar ve melekler büyüklük taslamadan Allah’a boyun eğerler. Nahl S. 16/49
9) Allah’ın dilemesi olmadıkça siz dileyemezsiniz. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. İnsan S. 76/30
10 ) Sana ölüm gelinceye kadar Rabbine ibadet et. Hicr S. 15/99
11) Mü’minler gerçekten kurtuluşa ermişlerdir. Onlar ki namazlarında derin saygı içindedirler. Onlar ki faydasız işlerden ve boş sözlerden yüz çevirirler. Onlar ki zekâtı öderler. Mü’minûn S. 23/1-4
12) Andolsun zamana ki insan gerçekten ziyan içindedir. Ancak iman edip, salih amel işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler istisna(onlar ziyanda değillerdir.). Asr S. 103/1-3
13) Nefsini arındıran kurtuluşa ermiştir. Onu kötülüklere gömüp kirleten kimse de ziyana uğramıştır. Şems S. 91/9-10
14) Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin. Kendiniz için her ne iyilik istemiş olursanız, Allah katında onu bulursunuz. Bakara S. 2/110
15) Namaz mü’minlere belirli vakitlere bağlı olarak farz kılınmıştır. Nisa S. 4/103
16) Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrıldığınızda, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Cum’a S. 62/9
17) (Ey Muhammed!) Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik. Enbiyâ S. 21/107
18 ) (Ey Muhammed!) Şüphesiz biz seni bir şahit, müjdeci ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Fetih S. 48/8
19) Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir. A’râf S. 7/199
20 ) Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı “alak”tan yarattı. Oku! Senin Rabbin en cömert olandır. O, kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediğini öğretti. Alak S. 96/1-5
21) Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslam’ı seçtim. Maide S. 5/3
22) Kim bir iyilik yaparsa ona on katı karşılık vardır. Kim de bir kötülük yaparsa o da sadece o kötülüğün misliyle cezalandırılır ve onlara zulmedilmez. En’âm S. 6/160
23) “Şüphesiz Rabbimiz Allah’tır.” deyip sonra da dosdoğru olanlara hiçbir korku yoktur, onlar üzülmeyecekler de. Onlar cennetliklerdir. Yapmakta olduklarına karşılık, orada sürekli kalacaklardır. Ahkâf S. 46/13-14
24) İyilik ve takva (Allah’a karşı gelmekten sakınma) üzere yardımlaşın. Ama günah ve düşmanlık üzere yardımlaşmayın. Allah’a karşı gelmekten sakının. Çünkü Allah’ın cezası çok şiddetlidir. Mâide S. 5/2
25) Kim güzel bir (işte) aracılık ederse ona o işin sevabından bir pay vardır. Kim de kötü bir (işte) aracılık ederse ona da o kötülükten bir pay vardır. Allah’ın her şeye gücü yeter. Nisâ S. 4/85
26) Kim salih bir amel işlerse kendi lehine işlemiş olur. Câsiye S. 45/15
27) Aranızda birbirinizin mallarını haksız yere yemeyin. Bakara S. 2/188
28 ) Kim de mü’min olarak ahreti ister ve ona ulaşmak için gereği gibi çalışırsa işte bunların çalışmalarının karşılığı verilir. İsrâ S. 17/19
29) Onlar bollukta ve darlıkta Allah yolunda harcayanlar, öfkelerini yeneler, insanları affedenlerdir. Allah iyilik edenleri sever. Âl-i İmrân S. 3/134
30) Verdiğiniz sözü yerine getirin. Çünkü söz (veren sözünden) sorumludur. İsrâ S. 17/34
31 ) Verdiği sözden dönen kişi kendi aleyhine dönmüş olur. Allah’a verdiği sözü yerine getirene, Allah büyük bir mükâfat verecektir. Fetih S. 48/10
32) Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Nisâ S. 4/58
33) Onlar; başlarına bir musibet gelince, “Biz şüphesiz(her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz.” derler. Bakara S. 2/156
34) Yolculuğuna gücü yetenlerin haccetmesi, Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır. Âl-i İmrân S. 3/97
35) Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Fakat O’na sizin takvanız(Allah’a karşı gelmekten sakınmanız), ulaşır. Hac S. 22/37
36) Mallarında (yardım) isteyen ve (iffetinden dolayı istemeyip) mahrum olanlar için bir hak vardır. Zâriyat S. 51/19
37) Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz. Her ne harcarsanız Allah onu bilir. Âl-i İmrân S. 3/92
38 ) Kullarım beni senden sorarlarsa (bilsinler ki) gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince dua edenin duasına cevap veririm. O halde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler. Bakara S. 2/186
39) Rabbiniz şöyle dedi: Bana dua edin, duanıza cevap vereyim. Bana kulluk etmeyi kibirlerine yediremeyenler aşağılanmış bir halde cehenneme gireceklerdir. Mü’min S. 40/60
40) Sonra, şüphesiz ki Rabbin, cahillikleri sebebiyle kötülük yapan, sonra bunun ardından tövbe eden ve durumunu düzeltenlerden yanadır. Şüphesiz Rabbin bundan sonra da elbette çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. Nahl S. 16/119
HaZaN
admin
admin
HaZaN

Kadın
Yaş : 44 Kayıt tarihi : 29/12/08 Mesaj Sayısı : 948 Nerden :

40 AYET Vide
MesajKonu: Geri: 40 AYET 40 AYET EmptyPerş. Ocak 15, 2009 11:39 am

Teşekkür ederim hacer eline sağlık

40 AYET

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası